Grać w curling naprawdę może każdy – uczniowie, studenci, pracujący i emeryci, a także osoby poruszające się na wózkach. Curling to sport bez ograniczeń! Przekonał o tym chociażby Scott Baird, który w wieku 54 lat reprezentował Stany Zjednoczone na olimpiadzie w Turynie.

Regularne treningi Krakowskiego Klubu Curlingowego odbywają się na torach curlingowych Curling w Krakowie  znajdujących się na TAURON Arena Kraków. Zapewniamy opiekę instruktorów oraz potrzebny sprzęt! Kilka razy w sezonie jeździmy też do innych miast (Pawłowice, Łódź, Praga), aby tam trenować i grać na odpowiednio przygotowanym torze curlingowym.

Aby zostać członkiem Krakowskiego Klubu Curlingowego wystarczy śledzić naszą stronę internetową lub profil Facebook, na której zamieszczamy informacje o naborze. Rekrutacja do klubu ogłaszana jest na początku sezonu (wrzesień–październik), a dodatkowy nabór niekiedy także w zimie (około lutego). Wystarczy wtedy złożyć deklarację członkowską KKC oraz opłacić wpisowe (80 zł) i pierwszą składkę członkowską (80 zł za kwartał). W ramach tej niewielkiej kwartalnej opłaty zapewniamy:

• bezpłatne uczestnictwo w treningach w Krakowie,
  • bezpłatne korzystanie ze sprzętu klubowego, takiego jak kamienie, szczotki, slajdy, stopery i inne materiały pomocnicze,
  • organizację wyjazdów na treningi na przygotowanych torach curlingowych (bezpłatnych lub płatnych),
  • bezpłatne treningi teoretyczne,
  • wsparcie sportowe i techniczne,
  • wymianę doświadczeń i dotychczas zdobytej wiedzy i umiejętności,
  • uczestnictwo jako reprezentant KKC w wyjazdach na turnieje i zawody,
  • organizację wyjazdów na obozy szkoleniowe,
  • współtworzenie Krakowskiego Klubu Curlingowego przez aktywną działalność w organizacji wydarzeń sportowych i integracyjnych,
  • uczestnictwo w spotkaniach integracyjnych i treningach ogólnorozwojowych,
  • możliwość zdobycia doświadczenia zarówno sportowego, jak i organizacyjnego,
  • dobrą zabawę i wesołą atmosferę,
  • satysfakcję z postępów i osiąganych sukcesów!

Jeśli chciałbyś jednak na początek wyłącznie przekonać się czym jest curling, nie podejmując żadnych zobowiązań, możesz to uczynić uczestnicząc w treningu otwartym. Organizujemy je kilka razy w roku (zazwyczaj na początku sezonu – jesienią, w czasie ferii zimowych oraz na wiosnę). Ogłoszenia o ich terminie pojawiają się na naszej stronie i profilu na Facebooku!

Jeśli masz pytania, napisz do nas: biuro@kkc-curling.pl.

Zapraszamy do Krakowskiego Klubu Curlingowego!