Krakowski Klub Curlingowy narodził się z inicjatywy grupy młodych osób pragnących propagować w Krakowie tę wtedy niemal nieznaną, a niezwykle ciekawą dyscyplinę sportu. Zebranie założycielskie Klubu odbyło się 5 października 2002 r. Po kilku miesiącach przygotowań, 11 marca 2003 r., udało nam się zarejestrować nasze stowarzyszenie. Od tego dnia Krakowski Klub Curlingowy został oficjalnym klubem sportowym!

Od początku swego istnienia Klub czynnie tworzy curlingowe środowisko nie tylko w Krakowie, ale i w Polsce. W 2005 r. oficjalnie ustanowiony został Polski Związek Curlingu, zastępując istniejącą wcześniej Polską Federację Curlingu. Jesteśmy jednym z jego członków-założycieli. Jesteśmy także współzałożycielami Polskiej Federacji Klubów Curlingowych.

Dbając o rozwój sportowy zawodników, uczestniczymy w wielu curlingowych wydarzeniach zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Braliśmy udział w Mistrzostwach Polski seniorów, juniorów, mikstów i par mieszanych. W swoich szeregach mamy grono osób, które ukończyły kurs instruktorski Światowej Federacji Curlingu, kurs trenerski curlingu na wózkach Światowej Federacji Curlingu oraz brały udział w obozach curlingowych Światowej Federacji Curlingu. Organizujemy także we własnym zakresie zgrupowania curlingowe w Pawłowicach, Bratysławie oraz Łodzi. Dodatkowo startujemy w wielu turniejach towarzyskich w Polsce i za granicą. Do naszych działań zalicza się także przygotowanie wielu imprez sportowych i rekreacyjnych jak, m. in. Liga Krakowskiego Klubu Curlingowego, Ferie z Curlingiem, Curling pod Tatrami, zajęcia otwarte dla mieszkańców Krakowa i Małopolski.

Sukcesy

Wysiłek poświęcony na treningi i szkolenie przekłada się na dobre wyniki sportowe naszych drużyn i zawodników. Do największych sukcesów sportowych należą między innymi:

• Mistrzostwa Polski AZS Giżycko 2014
  • Mistrzostwa Polski AZS Giżycko 2014
  • Bełchatów Open 2015
  • IV Turniej o Czarny Kamień Katowice 2016
  • Mistrzostwa Polski AZS Giżycko 2016
  • Toruń Curling Cup 2016
  • IV Ogólnopolski Turniej w Pawłowicach 2014
  • Polska Liga Curlingu 2016/2017
  • VI Ogólnopolski Turniej w Pawłowicach 2016
  • II Podhalański Turniej Curlingowy o Puchar Wójta gminy Czarny Dunajec 2017